«1C-Rarus» O‘zbekistonda bo‘lib o‘tgan INNOPROM ko‘rgazmasida ishtirok etdi
«1C‑Rarus» INNOPROM’23 xalqaro sanoat ko‘rgazmasida ishtirok etdi va ishlab chiqarish korxonalari va umumiy ovqatlanishni raqamlashtirish bo‘yicha yechimlarni taqdim etdi.
INNOPROM’23 Markaziy Osiyodagi savdo va sanoat hamkorligining muhim voqeasidir. Mamlakatning bosh ko‘rgazma maydoni – «O‘zekspomarkaz»ga uch kun davomida 10 000 dan ortiq tashrif buyuruvchi kelishdi, jumladan, hukumat, biznes va uyushmalar rahbarlari.
Ko‘rgazmada iqtisodiyotning turli tarmoqlaridan 457 kompaniya ishtirok etdi. Rossiya ekspozitsiyasi 70 ta hududdan 281 ta eksponentni o'z ichiga oldi.
Rasm
«1C» kompaniyasining qo'shma stendida «1C‑Rarus» kompaniyasining mutaxassislari 1С dasturiy mahsulotlari va xizmatlarining ishlab chiqarish kompaniyalari va HoReCa korxonalari uchun hisob-kitob va biznes jarayonlarini boshqarishni avtomatlashtirish imkoniyatlarini namoyish etdilar.
Stendga tashrif buyurganlarni quyidagi asosiy loyihalar va texnologiyalar qiziqtirdi:
O‘zbekistondagi «1C‑Rarus» filiali rahbari Pavel Firsov ko‘rgazmadagi ishtirok natijalari bilan bo‘lishdi:
«Biz O‘zbekiston iqtisodiyotini rivojlantirishga qaratilgan global tadbirlarda birinchi marta ishtirok etayotganimiz yo‘q. O‘tgan yil oxirida biz ICTWEEK Uzbekistan ko‘rgazmasida biznes yechimlar va ta’lim uchun 1C dasturiy mahsulotlarni taqdim etdik. 1C kompaniyasi "Sanoatdagi innovatsiyalar: muvaffaqiyatni qanday kafolatlash kerak" yalpi majlisini tashkil qildi. Mutaxassislar sanoat korxonalari va davlat idoralarida dasturiy mahsulotlardan foydalanishning ilg‘or tajribalari haqida so‘zlab berdi. 1C stendida biz biznesni raqamlashtirish va boshqaruv qarorlarini qabul qilish uchun 1C asosidagi tizimlarning imkoniyatlarini namoyish qildik».
Aleksey Pavlov, «1C‑Rarus» umumiy ovqatlanish va mehmondorchilik korxonalarini avtomatlashtirish bo'limi boshlig'i:
«Ko‘rgazmadagi ish juda qizg‘in va jadal kechdi. Tashrifchilar 1C kompaniyasining texnologik platformasi, yechimlari va xizmatlariga katta qiziqish bildirishdi. Bu yerda mahalliylashtirilgan sanoat yechimlari uchun real imkoniyatlarni ko‘ryapmiz va hozirgi kunda ovqatlanish va restoran biznesi sohasida muvaffaqiyatli yakunlangan loyihalar misollari mavjud».
O‘zbekistonda 1C yechimlari bo‘yicha hamkorlik imkoniyatlari haqida «1C‑Rarus» filialida bilib olishingiz mumkin:

«1С-Рарус» принял участие в выставке ИННОПРОМ в Узбекистане
«1С-Рарус» принял участие в международной промышленной выставке ИННОПРОМ`23 и представил решения для цифровизации производственных предприятий и общепита.
ИННОПРОМ`23 — ключевое мероприятие торгово‑промышленного сотрудничества в Центральной Азии. На главной выставочной площадке страны «Узэкспоцентр» за три дня побывало более 10 000 посетителей, в том числе руководители органов власти, бизнеса и ассоциаций.
В выставке приняли участие 457 компаний из разных секторов экономики. Российская экспозиция включала в себя 281 экспонента из 70 регионов.
На совместном стенде фирмы «1С» специалисты компании «1С‑Рарус» демонстрировали возможности программных продуктов и сервисов 1С для автоматизации учета и управления бизнес‑процессами производственных компаний и предприятий HoReCa.
Посетителей стенда интересовал реальный опыт реализации проектов, выполненных на базе:
- 1C:ERP World Edition — управление предприятием на качественно новом уровне.
- 1С:Управление холдингом — управление группой компаний как единым целым.
- 1С:Документооборот — электронный документооборот и автоматизация процессов согласования.
- Программных продуктов для автоматизации предприятий общественного питания под маркой «1С‑Совместно» Центра разработки «1С‑Рарус» и фирмы «1С».
«Мы не первый раз принимаем участие в глобальных мероприятиях для развития экономики Узбекистана. В конце прошлого года мы представляли деловые решения и программные продукты 1С для образования на ICTWEEK Uzbekistan. Фирма „1С“ выступила организатором пленарной сессии „Инновации в промышленности: как гарантировать успех“. Эксперты рассказали о лучших практиках применения программных продуктов на промышленных предприятиях и в органах государственного управления. На стенде 1С мы продемонстрировали возможности систем на базе 1С для цифровизации бизнеса и принятия управленческих решений».
«Работа на выставке была очень плотной и динамичной, чувствуется серьезный темп развития экономики в Узбекистане. Посетители проявляли живой интерес к технологической платформе, решениям и сервисам фирмы „1С“. Видим здесь реальные перспективы для локализованных отраслевых решений, и уже есть примеры успешных внедрений и проектов в сегменте общественного питания и ресторанного бизнеса».